Zdravie ľudí z Amazónie

V našej kamennej predajni alebo v eshope si môžete nakúpiť liečivé byliny a produkty vyrobené z liečivých bylín pochádzajúcich z Amazónie a horskej oblasti juhoamerických Ánd. Tieto produkty pre Vás pod dohľadom vypestovala (alebo od miestnych pestovateľov v Peru zakúpila), importovala, skontrolovala a príp. vyrobila spoločnosť ORO VERDE. Všetky bylinky boli pestované v rámci projektov Pestovanie liečivých rastlín a obnovy tropického dažďového lesa, ku všetkým boli vydané príslušné vývozné povolenia Ministerstvom poľnohospodárstva Republiky Peru.

Spoločnosť Oro Verde s r.o. sa venuje téme juhoamerických liečivých rastlín od roku 2000, kedy sa vrátil z dlhodobého pobytu v Južnej Amerike spoločník pán Miroslav Dorazil so zámerom, danej téme sa venovať. Popri vlastnej pedagogickej práce sa zúčastňuje na vedeckých a výskumných aktivitách hostiteľskej univerzity, vykonáva vlastný terénny etnobotanický výskum zameraný na liečivé rastliny a perspektívne ovocné druhy ekvádorskej Amazónie, Úlohou bolo prvotné mapovanie použitia liečivých rastlín domorodými komunitami, ich nasledovná botanická klasifikácie, štúdium a izolácie účinných látok a návrh prípravy jednoduchých rastlinných liečiv. Práca zahŕňala časté výjazdy do pralesných komunít, kontakty a rozhovory s mnohými šamanmi všetkých indiánskych kmeňov, žijúcich na území provincie Pastaza a niekoľko leteckých ciest do hlbokého, nížinného, primárneho dažďového pralesa. Súčasťou boli aj prednášky domorodým komunitám o liečivých rastlinách a praktická výučba prípravy jednoduchých liekových foriem (sirup, masť, tinktúra apod.). Svoje výsledky prezentuje na medzinárodných konferenciách a spolupracuje s lekármi zameranými na praktické aplikácie liečivých rastlín do liečebných protokolov.

Spoločnosť ORO VERDE spolupracuje s poprednými českými a zahraničnými pracoviskami ako napr. Mendelova univerzita v Brne, Veterinárna a farmaceutická univerzita Brno, VŠCHT v Prahe či Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovej v Hradci Králové, medzi ďalšími potom Facultad de Farmacia Universidad Nacional Mayor San Marcos v Lime, Universidad Nacional Agraria La Molina v Lime alebo Universidad Estatal amazonica v Puyo (Ekvádor).

Zárukou vysokej erudovanosti a štandardu kvality po všetkých stránkach sú potom odborní garanti celého projektu, ktorými sú predovšetkým:
Elena Li Pereyra,
xprofesorka Farmaceutickej fakulty Universidad Nacional Mayor de San Marcos v Lime, doktorka v odbore farmaceutických vied, magistra
v odbore rastlinných liečivých zdrojov, magistra v odbore amazonských štúdií a magisterské štúdium v ​​odbore interkultúrnych štúdií.
xPopri vlastnej pedagogickej a odbornej činnosti pravidelne publikuje výsledky svojej práce na medzinárodných kongresoch a konferenciách, je poradkyňou štátnych i súkromných spoločností v Peru aj v zahraničí (Francúzsko, Česká republika). V spolupráci so spoločnosťou Oro Verde
s. r.o. pripravuje realizáciu projektu pestovania liečivých rastlín na vlastných pozemkoch v oblasti Yarinacocha v peruánskej Amazónii.
Miroslav Dorazil,
xodborný pracovník spoločnosti, externý vyučujúci Universidad Estatal Amazonica v Puyo (Pastaza), doktorand na Záhradnícke fakulte Mendelovej univerzity, magister v odbore prírodných vied, inžinier v odbore záhradníckeho inžinierstva a bakalár v odbore záhradníctvo.
xPopri vlastnej pedagogickej práce čítajúce obdobie jedného semestra v roku sa zúčastňuje na vedeckých a výskumných aktivitách hostiteľskej univerzity, vykonáva vlastný terénny etnobotanická výskum zameraný na liečivé rastliny a perspektívne ovocné druhy ekvádorskej Amazónie, svoje výsledky prezentuje na medzinárodných konferenciách, publikuje prevažne v lokálnych periodikách. V roku 2009 bol menovaný čestným občanom mesta Nuevo Chimbote za organizáciu I. medzinárodného kongresu El Perú y sus plantas medicinales, Apor y desarolo de la humanidad en su ambiente de cambios climaticos, roku 2011 sa podieľal na realizácii skript tropických ovocných druhov na ZF MENDELU,
v roku 2012 bol pozvaný ako čestný hosť predniesť príspevok na VIII. Svetový kongres alternatívne, komplementárne a kvantovej medicíny, organizovaný v Lime.
xCesar Barriga Ruiz,
xprofesor Lesnícke fakulty Universidad Nacional Agraria La Molina v Lime, lesnícky inžinier. Je pionierom v realizácii projektov trvalo udržateľného rozvoja dažďového pralesa a pestovanie liečivých rastlín. Výsledky svojej práce pravidelne prezentuje na národných
i medzinárodných konferenciách. V spolupráci s domorodými indiánskymi komunitami realizuje svoje projekty pestovanie liečivých rastlín
v zmiešaných kultúrach v oblasti Iparia na rieke Ucayali v peruánskej Amazónii, čím prispieva nielen k obnove dažďového tropického lesa, ale aj k rozvoju Interkulturální vzťahov medzi domorodými komunitami a západnou civilizáciou.
x
Popri týchto nosných garantov spolupracujeme aj s lekármi zameranými na praktické aplikácie liečivých rastlín do liečebných protokolov. Medzi najvýznamnejšie patrí:
xPavel Špatenka,
xdoktor v odbore všeobecného lekárstva na Lekárskej fakulte Karlovej univerzity v Prahe, odborný konzultant našej spoločnosti.
xRoberto Inchasteguí Gonzáles,
xdoktor v odbore chirurgia na Lekárskej fakulte Universidad Nacional Mayor de San Marcos v Lime, doktor v odbore dermatológie na Lekárskej fakulte Universidad Nacional Federico Villareal, riaditeľ Instituto de Medicina TRADICIONAL - IMET - ESSALUD v Iquitos.
xxReinhardt Szimonisz,
xdoktor v odbore všeobecného lekárstva na Lekárskej fakulte Karlovej univerzity v Hradci Králové, praktizujúci dlhé roky v Nemecku, so skúsenosťami mnohých zahraničných stáží a pobytov prevažne v tropických oblastiach tzv. tretieho sveta.
xChristian Richter,
xpraktický lekár a homeopat v Ried in Innkreis (Rakúsko), zaoberajúca sa aplikáciou juhoamerických liečivých rastlín do liečebných protokolov svojich pacientov.

x

 
Mriežka:
Rýchly náhľad

Muňa&Wira čaj nálevové vrecká 20 x 2g

(0)
3,76€

Zmes sušených, rezaných bylín Minthostachys setosa Epl. a Gnaphalium graveolens ssp.viravira Mold. v nálevových sáčkoch. ( Muňa Muňa a Wira Wira ). Domorodé použitie v tradičnej juhoamerickej etnomedicíne pri: ochoreniach horných ciest dýchacích dutín (zápalov, opuchov) pľúcnych ochoreniach, rozširuje priedučnice tlmenie kašľa, podporu..

Rýchly náhľad

Sacha Inchi olej 250 ml

(0)
17,00€

Panenský olej ze semen Sacha Inchi (Plukenetia volubilis L.). Tento olej bol v roku 2005 ocenený na svetovej výstave v Paríži zlatou medailou. Domorodé užitie v tradičnej juhoamerickej etnomedicíne : posilňuje imunitný systém pri zápaloch kĺbov, pľúc, priedušiek a ďalších vnútorných zápaloch podporuje liečbu nádorov, spomaľuje ras..

Rýchly náhľad

Sangre de Drago, Dračia krv kvapky 50 ml

(0)
11,50€

Latex (živica) zo stromu Croton lechleri Muell. Arg. Domorodé použitie v tradičnej juhoamerickej etnomedicíne pri: vonkajšie antiseptikum pri uštipnutí hmyzom, ekzémoch, oparoch, poraneniach vnútorné antiseptikum pri aftách, vredoch, infekciách hrdla, vredoch žalúdka a dvanástnika paradentóze hemoroidoch tuberkulóze, chrípke, angín..

Rýchly náhľad

Tawari amarillo čaj 50 g

(0)
3,76€

Sušené, rezané lyko Tabebuia chrysanthemi (Jacq.) Nichols Domorodé užitie v tradičnej juhoamerickej etnomedicíne : hubové a bakteriálne ochorenia kože, ekzém plesňové a bakteriálne choroby ochorenie tráviaceho traktu ochoreniach pečene plynatosť anémia Dávkovanie: 2-4 čajové lyžičky na 1 liter vody, krátko povariť Dosp..

Rýchly náhľad

Tawari negro čaj 50g

(0)
3,76€

Sušené rezané lyko tropického stromu Tabebuia serratifolia. Domorodé užitie v tradičnej juhoamerickej etnomedicíne : pri novotvaroch a nádoroch pri hubových a bakteriálnych ochoreniach pri alergiách, chrípkach celkové posilnenie imunity podporu činnosti dýchacích ciest  pokožka prostata pri podpore tráviaceho t..

Rýchly náhľad

Ubos čaj 50 g

(0)
3,76€

Sušené mleté lyko Spondias mombin L. Domorodé užitie v tradičnej juhoamerickej etnomedicíne  pri: kožných chorobách, zápaloch, plesniach, poraneniach pokožky zápaloch a infekciách pohlavných orgánov, močového mechúra problémoch tráviaceho traktu, vredoch žalúdka, dvanástnika, čriev tuberkulóze, astme reumatizme menštruačných..

Rýchly náhľad

Uňa de Gato (Vilcacora, Mačací pazúr) čaj 100 g

(0)
4,00€

Sušené mleté lyko Uncaria tomentosa Willd. D.C. Domorodé užitie v tradičnej juhoamerickej etnomedicíne : zhubné nádory, rakovina choroby tráviaceho traktu, zápal, vredy, zápcha, plynatosť, parazity, hemoroidy reumatizmus lymfatický systém posilnenie imunity cirhóza pečene antioxidant detoxikácia pri chorobách spôsobených pa..

Rýchly náhľad

Uňa de Gato (Vilcacora, Mačací pazúr) kapsule 100 x 350mg

(0)
12,00€

Sušené mleté lyko Uncaria tomentosa Willd. D.C. v želatínových kapsuliach. Domorodé užitie v tradičnej juhoamerickej etnomedicíne : zhubné nádory, rakovina choroby tráviaceho traktu, zápal, vredy, zápcha, plynatosť, parazity, hemoroidy reumatizmus lymfatický systém posilnenie imunity cirhóza pečene antioxidant detoxikácia p..

Rýchly náhľad

Uňa de Gato tablety 600mg x 100

(0)
17,50€

Sušené mleté lyko Uncaria tomentosa Willd. D.C. Domorodé užitie v tradičnej juhoamerickej etnomedicíne : zhubné nádory, rakovina choroby tráviaceho traktu, zápal, vredy, zápcha, plynatosť, parazity, hemoroidy reumatizmus lymfatický systém posilnenie imunity cirhóza pečene antioxidant detoxikácia Dávkovanie: 2 x denn..

Rýchly náhľad

Wira Wira čaj 50g

(0)
3,76€

Používa sa celá nadzemná časť rastliny. Pre svoju špecifickú, ľahko horkastú, príjemnú chuť je vyhľadávaným nápojom obzvlášť v chladnejšom počasí. Domorodé použitie v tradičnej juhoamerickej etnomedicíne pri: liečba ochorení horných ciest dýchacích a dutín (zápalov, opuchov) liečba pľúcnych ochorení tlmenie kašľa, podporuje vykašliavan..

Zobrazenie 1 až 10 z 10 (1 stránok)